Szanowni Państwo, 

w związku z przedłużeniem okresu  zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych: żłobkach, szkołach, uczelniach na obszarze całego kraju do dnia 10.04.2020 r. , informujemy, że zajęć na basenie również  w tym okresie nie będzie.  W tej sytuacji zajęcia z tego okresu -nie przepadają i  zostaną przesunięte na kolejne tygodnie w kwietniu lub w maju. 

Pozdrawiamy Luka Sport

jak szybciej pływać

Niezależnie od tego, czy pływamy rekreacyjnie, czy też przygotowujemy się do zawodów, większość z nas chce poruszać się w wodzie jak najszybciej. Wbrew pozorom wymierne efekty możemy osiągnąć nie poprzez bardziej energiczne ruchy kończyn, ale stosując zupełnie inne metody. Jakie?

Przede wszystkim zacznijmy od odpowiedniego stroju – prawidłowo dopasowany i ściśle przylegający do ciała nie będzie krępował ruchów, ani nas spowalniał. Chociaż mogłoby się wydawać, że bardziej energiczne poruszanie się w wodzie nieco nas przyspieszy, znacznie bardziej efektywne będą wolniejsze i stanowcze zamachy rękami – w ten sposób nie zmęczymy się tak szybko.

Aby pływać szybko, należy znaleźć środek wyporności w ciele – głębiej zanurzona klatka piersiowa i wyżej uniesione biodra to pozycja zwiększająca szybkość pływaka. Pomocne jest też wykonywanie wdechów poprzez przekręcenie głowy w wodzie, a nie całkowite jej wynurzenie; oraz wzmocnienie mięśni nóg, np. podczas pływania ze specjalną deską.