Kiedy zbliża się lato rodzice kilkuletnich pociech zaczynają planować wakacje swoim dzieciom. Wiele zależy od możliwości finansowych rodziny, ale też duże znaczenie mają zainteresowania ucznia. Zdarza się, że zamiast wakacyjnego lenistwa chętniej zdecyduje się on na ciekawy obóz tematyczny albo rozwijanie swojej pasji.

Pływanie to czynność, która angażuje więcej mięśni, niż jakakolwiek dyscyplina sportowa. Dzięki niej możemy wzmocnić serce, płuca i układ krążenia, a ponadto poprawić kondycję bez obciążania kręgosłupa. Aby jednak skorzystać z zalet tej formy aktywności fizycznej trzeba wcześniej nauczyć się pływać. Jak to zrobić?

Pływanie wymaga niewątpliwe dużego wysiłku i mnóstwa energii. Umiejętność prawidłowego oddychania podczas uprawiania tej dyscypliny sportu – czy to na zawodach, czy rekreacyjnie – jest niezwykle istotna.

Niezależnie od tego, czy pływamy rekreacyjnie, czy też przygotowujemy się do zawodów, większość z nas chce poruszać się w wodzie jak najszybciej. Wbrew pozorom wymierne efekty możemy osiągnąć nie poprzez bardziej energiczne ruchy kończyn, ale stosując zupełnie inne metody. Jakie?